Poznaj moje dekoracyjne poduszki


Ręcznie szyte produkty handmade firmy pink×pillow

 

Jak powstają dekoracyjne poduszki

Wszystkie poduszki, które są w sprzedaży, są w pełni wykonane przeze mnie ręcznie. Wszystkie etapy, czyli wykrajanie, wypełnianie oraz formowanie są wykonywane ręcznie.

Materiał jest szyty przy pomocy maszyny Łucznik.

 


 


Ręcznie wypychane produkty handmade, kulką silikonową

 

Biały puch...

Kulka silikonowa powstaje z cienkich poliestrowych włókien, pokrytych powłoką silikonową, które są skręcane w kłębuszki o średnicy ok. 5mm. Każda taka kulka posiada przez całą swoją długość wydrążony kanalik zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza, co jednocześnie pozwala jej być tak miękką i sprężystą.

Wyjątkowe właściwości jakie posiada, sprawiają że jest ona niesprzyjającym środowiskiem do rozwoju roztoczy czy grzybów, przez co jest odpowiednim wyborem dla alergików i małych dzieci. Kulka silikonowa użyta w moich produktach pochodzi z Polski od polskiego producenta. Jest to I gatunek posiadający Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX oraz atest higieniczny PZH.

Produkty dzięki wypełnieniu kulką silikonową potrafią zachować swoje właściwości i formę przez bardzo długi czas. Warto również nadmienić, że kulka silikonowa porównywana jest do naturalnego puchu.

 


 

Ręcznie pleciona poduszka Donut, firmy pink×pillow

 

To co nas otacza...

Dzianina wiskozowa, bo z niej składa się 90% moich produktów, jest materiałem pochodzenia naturalnego o właściwościach hipoalergicznych. W dotyku jest miękką oraz przyjemnie gładką dzianiną która bardzo dobrze układa się na ciele oraz jest delikatnie chłodząca.

Właściwościami porównywana jest do bawełny, natomiast w samym użytkowaniu i dotyku przypomina bardziej jedwab. Posiada intensywne kolory, które przy odpowiednim użytkowaniu i czyszczeniu, pozostaną takie na długo.

Materiał dobrze chłonie wilgoć oraz pozwala skórze oddychać - przez co jest on produktem przeznaczonym również dla alergików i dzieci, co potwierdzają certyfikaty moich dostawców m.in. Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX - I Klasa, co oznacza że materiał spełnia wymagania humanoekologiczne, obowiązujące dla wyrobów dziecięcych.

 


 

Polskie materiały i nitki użyte do tworzenia produktów handmade firmy pink×pillow

 

To co niewidoczne...

Od nitek, aż po same wypełnienie...

wszystkie te dodatki są pochodzenia naturalnego, przez co są bezpieczne oraz neutralne dla organizmu człowieka.

 


 

Wszystkie materiały użyte do produkcji moich produktów są pochodzenia polskiego,

od polskich producentów.

Polski produkt handmade z polskich materiałów w sklepie pink×pillow

Płatności Shoper

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl